آموزش فضانورد روس برای كار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللیبعلاوهعكس

آموزش فضانورد روس برای كار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللیبعلاوهعكس

به گزارش با فناوری اولگ كانوننكو فضانورد روسكاسموس كه این روزها در بایكونور خویش را برای ماموریت چهارم خود در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می كند، دوره آموزشی خاصی را در شركت فناوری های فضایی انرگیا برای كار با سامانه های جدید دیده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا؛ در این دوره كه توسط كارشناسان انرگیا آموزش داده شد، كانوننكو با سامانه های جدیدی كه مقرر است در ایستگاه فضایی بین المللی با آنها كار كند آشنا و آموزش دید. تجهیزات مربوط به شبیه سازی دستگاه های برقی بخصوص سیستم ارتباطی كه در آینده در داخل ایستگاه فضایی بین المللی نصب شده و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت، تجهیزات جدید عكاسی كه كیفیت بالاتر عكسبرداری و فیلمبرداری از مدار را فراهم می سازد و چگونگی نگهداری و تعمیر این وسایل كه باید به صورت مرتب صورت گیرد تا امكان استفاده طولانی مدت در ایستگاه را داشته باشند همچون مواد آموزشی كانوننكو بود.
علاوه بر این، متخصصان طریقه كار با یك "قفسه هوشمند" را كه برای جانمایی و قرار دادن تجهیزات و وسایل موجود در ایستگاه طراحی شده بود را به وی آموزش می دهند. در این سامانه مجازی جدید، فضانوردان می توانند برای پیدا كردن هر وسیله یا شئ، از "برچسب های فركانس های رادیویی"(Radio-frequency identification -RFID) استفاده كنند. با عنایت به اینكه طبق برنامه بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی مقرر است در آینده گسترش یابد، چنین تجهیزاتی به فضانوردان كمك خواهد نمود تا ابزارهای بهینه سازی موجودی و اجرای برنامه علمی آزمایش ها را فراهم نمایند.


اولگ كانوننكو می گوید: هنگامی كه یك فرد برای مأموریت بعدی آماده می شود، كاملا طبیعی است كه در انرگیا آموزش ببیند، جایی كه بخش های مختلف ایستگاه فضایی بین المللی تولید شده اند و تجهیزات جانبی در حال ارتقاء هستند. در اینجا ما در جلسات آموزشی تحت هدایت متخصصانی كه مستقیما در توسعه و عملیات سخت افزار دخیل هستند شركت می نماییم. این جلسه ها نه فقط آموزشی یك طرفه بلكه به شكلی تبادل اطلاعات محسوب می شوند و ما به هم می آموزیم. به طور مثال می توانیم همه نقاط ضعف اداره و كار یك سامانه در شرایط واقعی در فضا را به كارشناسان و سازندگان توضیح دهیم.1397/09/11
14:44:20
5.0 / 5
4729
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است