با كمك هوش مصنوعی ممكن می شود

پیش بینی سن افراد با بررسی گوشه چشم آنها

پیش بینی سن افراد با بررسی گوشه چشم آنها

با فناوری: پژوهشگران آمریكایی، سیستم جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند كه می تواند سن افراد را از روی عكس آنها پیش بینی نماید.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران از نوعی سیستم جدید هوش مصنوعی رونمایی كرده اند كه می تواند با بررسی تصویر چهره افراد، سن آنها را پیش بینی نماید.
این روش جدید، روی بیشتر از هشت هزار عكس آزمایش شد و توانست راه را برای پیش بینی دقیق تر سن حتی با دیدن قسمت كوچكی از تصویر فراهم آورد.
پژوهشگران شركت "هاوت ای ال"(Haut.AI) كه فعالیت آن، در حوزه مراقبت های پوستی با كمك هوش مصنوعی است، 8414 تصویر بدون نام را به صورت تصادفی مورد بررسی قرار دادند تا دقت این سیستم را بررسی كنند. آنها در این بررسی دریافتند كه پوست گوشه های چشم و ناحیه كلی پلك، موثرترین قسمت های بدن در پیش بینی سن هستند.


"آناستازیا جورجیوسكایا"(Anastasia Georgievskaya)، مدیرعامل شركت هاوت ای ال اظهار داشت: آینده این تجارت، در شخصی سازی است و من امیدوارم كه این پژوهش، پایه ای برای مراقبت های مربوط به پوست و سلامت با كمك هوش مصنوعی شود. شاید درك خیلی از فرآیندهای زیستی پوست با كمك هوش مصنوعی، نتایج غیرمنتظره ای را در این زمینه رقم بزند.
به قول پژوهشگران، این فناوری، گامی به سمت ابداع "ساعت های بررسی روند پیری" مبتنی بر هوش مصنوعی به حساب می آید كه می توانند همه مراحل فرآیند افزایش سن را مورد بررسی قرار دهند.


دكتر "الكس ژاوورونكوف"(Alex Zhavoronkov)، مدیرعامل شركت زیست فناوری "اینسیلیكو مدیسین" (Insilico Medicine) اظهار داشت: این پژوهش نشان داده است كه كدام ناحیه از چهره، در بررسی سن مهم تر است اما هنگامی كه داده هایی مانند بیان ژن یا پروتئین را بررسی می كنید، بررسی ژن های مهم تر امكان پذیر می گردد. برپایه نتایج این پژوهش، افرادی كه مایل هستند جوانتر به نظر برسند، باید مراقب سلامتی پوست گوشه چشم خود باشند.
از این اطلاعات می توان برای ارزیابی عوامل متفاوت موثر بر افزایش سن همچون سبك زندگی، مراقبت های پزشكی و یا لوازم آرایشی استفاده نمود. شاید این روش تشخیص، به ابداع درمان های شخصی سازی شده برای پوست در آینده منجر شود.1397/09/06
18:56:56
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: آزمایش , ابداع , پژوهش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است