فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی از تجربیاتش می گوید

به یاد آوردن خواب ها در ایستگاه فضایی بین المللی خیلی مشكل است

به یاد آوردن خواب ها در ایستگاه فضایی بین المللی خیلی مشكل است

با فناوری: فضانورد روسكاسموس، كه حالا در ایستگاه فضایی بین المللی مشغول كار و فعالیت است، در پاسخ به این سئوال كه جالب ترین رویای وی در طول اقامت فضایی چه بوده اظهار داشت: به یاد آوردن خواب ها در ایستگاه فضایی بین المللی خیلی مشكل است و احیانا به این دلیل خواهد بود كه خواب در آنجا بسیار عمیق است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، سرگئی پروكوپیف، در شبكه اجتماعی كانتاكت (نمونه روسی فیسبوك) اظهار داشت كه در خواب دیده تعطیلات آخر هفته از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگشته بوده و پس از تعطیلات كه قرار بوده بار دیگر به ایستگاه برگردد، دیر كرده، موشك پرتاب شده و او از سفر جامانده است.
پروكوپیف اظهار داشت: همكاران دیگرم كه قبل از من به فضا سفر كرده و تجربه پرواز فضایی و اقامت در ایستگاه فضایی را داشتند قبلا به من آگهی داده بودند در زمان ماموریت خوابی خواهی دید كه مطمئنا فراموش نخواهی كرد. آنها عینا گفته بودند خواب خواهی دید برای تعطیلات شنبه و یك شنبه آخر هفته به زمین آمده ای و باید روز دوشنبه به بایكونور برسی تا با موشك پرواز كنی اما دیر می كنی و به پرتاب نخواهی رسید!
پروكوپیف كه در یك جلسه ارتباط مستقیم با كاربران كانتاكت صحبت می كرد، اظهار داشت: "من آن زمان خندیدم، اما واقعا این صورت گرفت و این رویا را دیدم"


این جلسه ارتباطی به بیستمین سالگردنخستین بخش ایستگاه فضایی بین المللی اختصاص یافته بود كه روز سه شنبه انجام شد.
ایشان سپس گفت: "در بی وزنی، خواب عمیق تر از زمین است ودشوار میگردد یك رویای خاص را به یاد داشته باشید، اما می توانم بگویم كه همه رویاها در فضا، در مورد زمین است و هیچ گاه به یاد نمی آورم كه من در خواب هایم زندگی در فضا را دیده باشم."
كاربران كانتاكت همین طور از فضانورد پرسیدند اگر امكانش بود دوست داشت چه نوع حیوانی را در ایستگاه فضایی بین المللی می داشت، كه پروكوپیف پاسخ داد: "من فكر می كنم این امكان وجود دارد كه یك همستر در اینجا داشته باشم."1397/09/03
15:21:23
5.0 / 5
5004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است