حذف مزاحمت باد در كلاه كاسكت های جدید موتورسواری

حذف مزاحمت باد در كلاه كاسكت های جدید موتورسواری

با فناوری: یك شركت نروژی موفق به تولید كلاه كاسكتی پیشرفته برای موتورسواری شده كه سروصدای مزاحم باد را حذف می كند و بر آرامش موتورسوار می افزاید.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، یكی از چالش های اساسی برای موتورسواران، مزاحمت ناشی از وزش باد است كه سروصدای آن در سرعت بالا از مرز ۱۱۰ دسی بل باز می گذرد. این سروصدای زیاد موجب میگردد موتورسوار به درستی نتواند برخی اصوات هشداردهنده محیط اطراف مانند صدای بوق دیگر خودروها را بشنود و با خطرات جدی مواجه شود.
از همین رو چند محقق نروژی با همكاری یكدیگر كلاهخود جدیدی را برای موتورسواری ابداع نموده اند كه مجهز به فناوری تازه ای برای حذف صدای مزاحم باد است. این محصول كه «كراس هملت» نام دارد، مقرر است با قیمتی مناسب به تولید انبوه برسد كه عموم علاقمندان بتوانند از آن استفاده كنند.
فناوری مورد اشاره به گونه ای طراحی شده كه امكان افزودن آن به كلاه كاست های عادی موتورسواری باز وجود دارد. در این سیستم از میكروفون های داخلی استفاده شده كه قادر به تشخیص سروصدای مزاحم باد هستند. بلندگوهای این سیستم باز یك ضدصدا تولید می كنند كه بتواند مزاحمت باد را خنثی كند. البته فناوری مورد اشاره جلوی شنیده شدن صدای بوق خودروها یا آژیر آمبولانس ها را نمی گیرد.
نمونه اولیه این سیستم با حداكثر سرعت ۱۴۰ كیلومتر در ساعت باز با موفقیت عمل كرده ولی اگر موتورسوار با سرعت بیشتری حركت نماید باز سروصدای مزاحم باد را می شنود. انتظار می رود آغازین كلاه كاسكت های مجهز به فناوری مورد اشاره در سال ۲۰۲۰ به بازار بیایند.

1397/08/24
22:33:40
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: ابداع , تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است