با افشای اسناد طبقه بندی شده آشكار شد؛

توفان خورشیدی نقشه های امریكا در جنگ ویتنام را بر هم زد

توفان خورشیدی نقشه های امریكا در جنگ ویتنام را بر هم زد

با فناوری: افشای اسناد طبقه بندی شده قدیمی نشان داده است یك توفان خورشیدی سهمگین در سال ۱۹۷۲ موجب انفجار بی موقع و ناخواسته مین های دریایی ارتش آمریكا در حین جنگ ویتنام شده است.به گزارش با فناوری به نقل از اسلش گیر، این رویداد مربوط به آگوست سال ۱۹۷۲ است و در جریان فعالیت شدید خورشید در همین مقطع رخ داده است. اسناد مذكور نشان داده است توفان خورشیدی تا بدان حد قدرتمند بوده كه اثرات آن به كره زمین هم رسیده و موجب انفجار ناگهانی ده ها مین نیروی دریایی امریكا در آن واحد شده است.
در ماه می سال ۱۹۷۲ نیروی دریایی ارتش امریكا عملیات كاشت مین در سواحل ویتنام را آغاز كرد تا دسترسی نظامیان ویتنام شمالی به سلاح را قطع كند. بعضی از هزاران مین دریایی رها شده در دریا به خاطر بلا پذیری در برابر قابلیت های مغناطیسی خورشید و سپس وقوع توفان خورشیدی منفجر شدند و یك رسوایی برای ارتش آمریكا به بار آوردند.

شعله های توفان خورشیدی كه در آگوست سال ۱۹۷۲ رخ داد تابدان حد مرتفع بودند كه حتی ارتباطات مخابراتی را در آن زمان در خیلی از نقاط جهان مختل كردند.
بر اساس اسنادی كه در این زمینه افشا شده توفان خورشیدی موجب شد در مجموع بیشتر از ۴۰۰۰ مین دریایی حساس آمریكایی منفجر شوند و نقشه های ارتش این كشور برای مقابله با ویتنامی ها خنثی شود. البته در ماه های بعد ارتش آمریكا از مین هایی بهره برد كه در برابر توفان های خورشیدی بلا پذیر نبودند.

1397/08/22
18:12:25
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است