استفاده تیم فوتبال چلسی از هوش مصنوعی برای غلبه بر رقبا

استفاده تیم فوتبال چلسی از هوش مصنوعی برای غلبه بر رقبا

با فناوری: این روزها خیلی از بازیكنان فوتبال در تلاش هستند میان توانمندی های جسمانی و مهارت هایی مانند دریبل زدن و شوت كردن تناسب تولید كنند و حال هوش مصنوعی به كمك آنها آمده است.به گزارش با فناوری به نقل از نكست وب، تصمیم گیری درست در زمین بازی در مورد اینكه در مقابله با بازیكن حریف باید دوید، یا پاس داد یا شوت كرد و اینكه اگر توپ در اختیار اوست باید به تكل متوسل شد یا با آن بازیكن كورس گذاشت، كار ساده ای نیست و نیازمند تجربه و دانش فراوان است.
قرار است هوش مصنوعی به بازیكنان تیم چلسی كمك نماید تا ضمن ارتقای توانایی های مغزی خود، قدرت بدنی شان را هم ارتقا دهند.
پژوهشگران دانشگاه لافبوروی انگلیس برای نخستین بار موفق به طراحی یك سیستم هوش مصنوعی شده اند كه مهارت های تصمیم گیری بازیكنان فوتبال را با استفاده از این فناوری نوظهور ارتقا می بخشد.
این سیستم با تحلیل داده های جمع آوری شده از عملكرد بازیكنان فوتبال در چند فصل مختلف از لیگ فوتبال انگلیس و بررسی و كنترل عملكرد بازیكنان و توپ های رد و بدل شده در هر بازی یك مدل كامپیوتری ابداع كرده كه در موقعیت های مختلف هر بازیكن بهترین پیشنهاد را عرضه می دهد.
مدل مورد اشاره قادر به مقایسه عملكرد بازیكنان مختلف فوتبال هم است و همینطور می تواند عملكرد تك تك بازیكنان را بررسی نموده و آنها را با یكدیگر مقایسه كند.
نتیجه استفاده از این مدل كمك به هر بازیكن فوتبال است تا در هر موقعیتی از میان گزینه های موجود بهترین تصمیم را بگیرد و بتواند تیم را به سمت پیروزی رهنمون سازد.
سیستم مورد اشاره نظرات و دیدگاه های مربیان و كارشناسان فوتبال را هم بررسی می كند تا مشخص شود آیا نقدهای آنها در مورد بهتر بودن حركتی در مقایسه با حركت دیگر در زمین بازی درست است یا خیر.
از همین رو به نظر می آید استفاده از سیستم مورد اشاره از تنش میان بازیكنان فوتبال و مربیان آنها هم بكاهد.

1397/08/19
14:28:56
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: ابداع , بازی , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است