گزارش تصویری تشریحی؛

نمونه اولیه اتوبوس خودران قطبی ساخته شد

نمونه اولیه اتوبوس خودران قطبی ساخته شد

با فناوری: یك شركت فنلاندی نمونه اولیه اتوبوس خودرانی ساخته كه می تواند در آب وهوایی مختلف همچون شرایط قطب فعالیت كند.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، شركت خرده فروشی ژاپنیMuji با شركت فنلاندی Sensible4 (تولید كننده خودروهای خودران) همكاری می كند تا یك اتوبوس اتوماتیك جدید بسازد كه می تواند در شرایط مختلف آب وهوایی به فعالیت خود ادامه دهد.
هری سانتامالا مدیر ارشد اجرایی شركت فنلاندی می گوید: ما در حال توسعه اتوبوس های خودران هستیم تا آنها را به بخشی از خدمت حمل و نقل روزانه مردم تبدیل نماییم. تا زمانیكه فناوری خودروهای خودران برای فعالیت در انواع مختلف آب وهوا پیشرفت نكند، این وسایل نقلیه در زندگی روزمره مردم جایی نخواهند داشت.

این شركت فناوری خودروهای خویش را درشرایط قطبیLapland (شمالی ترن نقطه فنلاند)آزمایش كرده است. هم اكنون هم با طراحان ژاپنی همكاری می كند تا اتوبوس خودرانی به نام Gacha بسازد. این اتوبوس های خودران در ۲۰۱۹ در شهرهای مختلف فنلاند آزمایش می شوند. در مرحله بعد ناوگان تجاری آنها در ۲۰۲۰ عرضه می گردد.
شركت ژاپنیMuji بیشتر وسایل خانگی ارزان طراحی می كند. البته این شركت در سال ۲۰۰۱ با نیسان همكاری كرد تا خودرویی كوچك و ارزان بسازد.

به هرحال اتوبوس طراحی شده مانند نمونه های معمول جلو یا عقب ندارد. همینطور ظرفیت ۱۶ مسافر (۱۰ نفر نشسته و ۶ نفر ایستاده) را دارد.
اتوبوس خودران Gacha در مارس ۲۰۱۹ در هلسینكی رونمایی می گردد.

1397/08/14
12:29:54
5.0 / 5
5125
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است