راه های بهره مندی از نخبگان۹-

از نخبگان جوان در جایگاه های مدیریتی استفاده نمی گردد

از نخبگان جوان در جایگاه های مدیریتی استفاده نمی گردد

با فناوری: یكی از نخبگان با اشاره به اینكه از نخبگان جوان در مدیریت كشور استفاده نمی گردد، اظهار داشت: دانش آموختگان باید بتوانند با حل مسئله ای در دوران دانشجویی تمرینی برای حل مسائل بزرگتر در كشور كنند.سید ابوالفضل میررضی، دانشجوی كارشناسی ارشد روانشناسی دانشگاه تهران و از نخبگان حاضر در دیدار نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی با مقام معظم رهبری با اشاره به تاكیدات رهبر انقلاب به خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اكنون مدیریت كنونی كشور، مدیریتی پیر و خسته است و افرادی كه متصدی جایگاه های مدیریتی بوده اند كنار نمی روند و از جایی به جای دیگر منتقل می شوند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون از نخبگان جوان در جایگاه های مدیریتی استفاده نمی گردد، تصریح كرد: این پوست اندازی مدیریت خرد و كلان باید اتفاق بیافتد و این یك ضرورتِ جدی است.
این نخبه جوان افزود: لایه مدیران جوان باید افرادی باشند كه شایستگی های علمی و تخصصی را از قبل كسب كرده باشند و از نظر تكیه و پایبندی در انقلاب و نظام توانا باشند.
میررضی با اشاره به اینكه هم اكنون شایستگی های نخبگان توسط بنیاد ملی نخبگان مشخص می شود، اظهار داشت: این شناسایی باید دقیق تر باشد و تنها از بعد علمی نباشد بلكه از نظر اجرایی، تعاملات اجتماعی و مدیریتی، نخبگان را مورد بررسی قرار دهند.
دانشجوی دانشگاه تهران افزود: به قدری باید اطلاعات بنیاد ملی نخبگان دقیق و تكمیل باشد كه اگر نهادی برای انتخاب مدیری نیاز به كمك داشته باشد به بنیاد رجوع كند و این اتفاق باید به صورت جدی محقق شود.
این نخبه جوان با اشاره به اینكه باید شرایطی فراهم آید كه نهادهای دیگر برای انتخاب مدیران خود از بنیاد ملی نخبگان مشورت بگیرند، اظهار داشت: تحقق این مورد در كشور برای اجرای منویات رهبری در جهت استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل نخبگان ضروری به نظر می آید.
میررضی با اشاره به راهكار دیگری برای تحقق منویات رهبری اظهار داشت: خود دانشجویان و نخبگان باید در هر دوره ای از تحصیل خود تمرین مدیریت كنند و با یك مساله و مبحث خاصی كه در رابطه با واحد درسی شان است كلنجار بروند.
رتبه دوم كنكور ۹۴ با تاكید بر اینكه دانشجویان نباید تكیه بر نظریه های دانشگاهی داشته باشند، اظهار داشت: دانش آموختگان باید راهكارهای نظریه را با هدف حل مسئله در شرایط واقعی به كار بگیرند؛ اكنون دانشجویان كمتر در معرض حل مسائل قرار می گیرند.
به گفته وی، فضای تشكل های دانشجویی و فعالیت های تشكیلاتی در دانشگاه ها می تواند جای مناسبی برای تحقق فعالیت های عملی دانشجویان برای حل یك مبحث باشند؛ دانشجویان می توانند پروژه هایی را در رابطه با یك معضل اجتماعی تعریف و راهكارهای عملیاتی را ارائه نمایند.
میررضی تصریح كرد: فضای كار كردن در جاهایی كه تشكیلات دانشجویی وجود دارد برای همه دانشجویان لازم است تا توانمندی های زیادی در زمینه مدیریتی كسب كنند.

1397/08/13
12:05:28
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است