در طرحی جدید؛

هوش مصنوعی اجازه ورود به اروپا را صادر می كند

هوش مصنوعی اجازه ورود به اروپا را صادر می كند

با فناوری: در مرز سه كشور مجارستان، یونان و لیتوانی سیستم های هوش مصنوعی از مسافران سوال می پرسند و به آنها اجازه ورود می دهند.به گزارش با فناوری به نقل از ماشابل تك، مسافران هنگام ورود به مرز برخی كشورهای عضو اتحادیه اروپا باید به سوالاتی پاسخ دهند. این روند به سطح نگران كننده ای رسیده است.
درهمین راستا در مرز برخی كشورهای اروپایی سیستم های هوش مصنوعی به نام iBoarderCtrl نصب شده كه فرایند پرسش از مسافران را سرعت می بخشد و همزمان مشخص می كند آیا فرد دروغ می گوید یا خیر.
این طرح به صورت یك آزمایش ۶ ماهه در مرز ۳ كشور مجارستان، یونان و لیتوانی اجرا می گردد. در این فرایند مسافران نخست پاسپورت، ویزا و مدارك سرمایه های خویش را در سیستم آپلود می كنند. در مرحله بعد كامپیوتر سوالاتی را تولید می كند و مسافران باید به آن پاسخ دهند.
این سیستم با بررسی مدارك و پاسخ ها مشخص می كند مسافر دروغ می گوید یا خیر. بعنوان مثال از افراد پرسیده می گردد در چمدان شما چیست؟ آیا می توانید در چمدان را باز كنید و داخل آنرا نشان دهید؟
افرادی كه در این مرحله موفق شوند یك كد QR دریافت می كنند و به آنها اجازه ورود می دهد.
اگر نگرانی های بیشتری درباره مسافری وجود داشته باشد، اطلاعات بیومتریك او جمع آوری می گردد و به یك كارمند انسانی ارجاع داده می شود تا آنها را بررسی كند.

1397/08/11
23:33:31
5.0 / 5
5517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است