طوفان، پرتاب مأموریت کرو-5 را به تعویق انداخت

طوفان، پرتاب مأموریت کرو-5 را به تعویق انداخت

به گزارش با فناوری، طوفان ایان، پرتاب مأموریت سرنشین دار بعدی اسپیس ایکس برای ناسا را حداقل یک روز به تعویق انداخت.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، اسپیس ایکس و ناسا درحال برنامه ریزی برای پرتاب مأموریت سرنشین دار"کرو-۵" (Crew-۵) در ۳ اکتبر (۱۱ مهرماه) به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بودند، اما گویا "طوفان ایان" (Hurricane Ian) برنامه آنها را بهم ریخته است.

در ابتدا قرار بود این مأموریت از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی (KSC) در فلوریدا به فضا پرتاب شود، اما طوفان ایان که هم اکنون بعنوان یک طوفان قدرتمند رده ۳ از سمت شمال به سمت فلوریدا درحال چرخش است، این پرواز برنامه ریزی شده را حداقل ۲۴ ساعت به تعویق انداخت و حال این پرتاب به ۴ اکتبر موکول شده است.

براساس اعلام مقامات ناسا، گروههای پشتیبان این مأموریت به نظارت بر تأثیرهای طوفان ایان در سواحل فضایی و مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا ادامه خواهند داد و می توانند در صورت ضرورت تاریخ پرتاب را باردیگر تنظیم کنند. موشک فالکون ۹ و کپسول دراگون که مسئول بردن خدمه به فضا هستند هم در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی ایمن هستند.

اگر برنامه های فعلی صورت گیرد، فضانوردان مأموریت سرنشین دار کرو-۵ روز جمعه ۳۰ سپتامبر (۸ مهرماه) از مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون به مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی خواهند رسید. قرار دادن فالکون ۹ و دراگون به سکوی پرتاب حدودا در همان زمان اتفاق خواهد افتاد؛ البته این امر مشروط بر اینست که هوا برای پرواز احتمالی در ۴ اکتبر (۱۲ مهرماه) به اندازه کافی خوب باشد.
فضانوردان مأموریت کرو-۵


منبع:

1401/07/07
12:29:32
5.0 / 5
140
تگهای خبر: موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است