رژیم صهیونیستی منکر ارتباط با شرکت جاسوسی خود شد

رژیم صهیونیستی منکر ارتباط با شرکت جاسوسی خود شد

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز گذشته کوشش کرد از راه فاصله گذاری با شرکت جاسوسی سایبری ان اس او گروپ، از شدت اتهامات به دولت این رژیم بکاهد.به گزارش با فناوری به نقل از رویترز، وی روز شنبه ادعا نمود که دولت رژیم صهیونیستی ارتباطی با شرکت ان اس او گروپ سازنده نرم افزار جاسوسی سایبری پگاسوس ندارد.
این شرکت توسط دولت ایالات متحده به دلیل عرضه یک جاسوس افزار برای هک انواع گوشیهای هوشمند در لیست سیاه دولت آمریکا قرار گرفته و صادرات تولیدات شرکتهای آمریکایی به آن ممنوع شده است.
بررسی که در مورد عملکرد ان اس او گروپ در ماه جولای توسط رسانه های مختلف غربی صورت گرفته نشان داده است جاسوس افزار پگاسوس توسط دولت های عربی سرکوبگر برای سرقت اطلاعات گوشیهای روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر، برخی مسؤلان سیاسی و غیره مورد استفاده قرار گرفته است. عربستان سعودی، بحرین و امارات همچون کشورهایی هستند که از این جاسوس افزار بر ضد اتباع خود بهره برده اند و گوشیهای مقامات ارشد آلمان و فرانسه هم هدف استفاده از این جاسوس افزار بوده اند.
ان اس او گروپ مدعی است محصولات خویش را با مجوز وزارت دفاع رژیم صهیونیستی صادر می کند. به دنبال محکومیت اقدامات این شرکت توسط برخی کشورهای اروپایی و آمریکا صهیونیست ها مدعی تحقیقات در مورد عملکرد این شرکت شده اند. اما نتیجه این تحقیقات منتشر نشده و معلوم نیست محدودیتی برای صادرات تولیدات آن بوجود آمده یا خیر.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به اتهامات بر ضد ان اس او، این شرکت را مجموعه ای خصوصی و نه یک پروژه دولتی دانسته و مدعی شده ارتباطی با سیاست های دولت صهیونیستی ندارد. وی در یک کنفرانس خبری در بیت المقدس گفته است: ما در مورد جنگ افزارهای سایبری قوانین سختگیرانه ای داریم.
این ادعاها در شرایطی صورت می گیرد که دولت صهیونیستی تمامی شرکتهای امنیت سایبری را موظف به تبعیت از سیاست های وزارت دفاع کرده و از فناوری تشخیص هویت هم برای شناسایی معترضان فلسطینی و دستگیری و شکنجه آنها استفاده می نماید.


منبع:

1400/08/16
13:24:46
5.0 / 5
354
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , حقوق , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است