کاهش اضطراب با بغل کردن یک بالش مخصوص

کاهش اضطراب با بغل کردن یک بالش مخصوص

با فناوری: پژوهشگران آلمانی، نوعی بالش ابداع نموده اند که در آغوش گرفتن آن می تواند اضطراب را کم کند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، در آغوش گرفتن یک بالش که تنفس را تقلید می کند، طی یک آزمایش توانست به اندازه مدیتیشن، اضطراب را کم کند.
پیش تر مشخص شده است که دستگاه های لمسی تعاملی مانند ربات هایی که قابلیت نوازش کردن دارند، با کاهش اضطراب مرتبط هستند و می توانند به تسکین فوری بدون نیاز به دارو کمک کنند. برای درک بهتر پتانسیل این دستگاهها، "آلیس هاینز"(Alice Haynes)، پژوهشگر "دانشگاه زارلاند"(Saarland University) آلمان و همکارانش، نمونه ابتدایی یک بالش را ارایه داده اند که مانند ریه های انسان منبسط و خالی می شود.
آنها گروهی متشکل از ۱۲۹ داوطلب را مورد بررسی قرار دادند و از آنها خواستند تا پرسشنامه ای را تکمیل کنند که سطح اضطراب آنها را ارزیابی می کرد.
بعد از این مرحله، ۴۵ نفر از داوطلبان، بالش را در آغوش گرفتند و کمی بیش از هشت دقیقه آنرا به قفسه سینه خود چسباندند. ۴۰ نفر از شرکت کنندگان به مدیتیشن گوش دادند و ۴۴ داوطلب باقیمانده نشستند و هیچ کاری انجام ندادند و بعنوان گروه کنترل شده آزمایش عمل کردند. سپس، سطح اضطراب داوطلبان باردیگر اندازه گیری شد.
نتایج نشان داد که در آغوش گرفتن بالش، اضطراب قبل از آزمایش را به اندازه مدیتیشن کاهش داده است. این در حالی بود که اضطراب گروه کنترل شده نسبت به قبل از آزمایش افزوده شد.
هاینز اظهار داشت: من فکر می کنم در نهایت، خوب است که راه های گوناگونی را به افراد مبتلا به اضطراب ارائه دهیم. یکی از مزایای بالش این است که ما مجبور نبودیم کسی را جهت استفاده از آن راهنمایی نماییم. این یک عملکرد آشنا است و لازم نیست از یک اپلیکیشن، تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری استفاده گردد.
این بالش که ۳۶ سانتی متر طول دارد، دارای یک محفظه بادی است که به پمپ و موتور خارجی متصل می شود.
بگفته هاینز، بیشتر داوطلبان، تنفس خودرا با منبسط شدن بالش تطبیق دادند. وی ادامه داد: تمرینات تنفس آهسته بطور کلی قسمتی از سیستم عصبی را فعال می کنند که با استراحت و هضم غذا مرتبط می باشد.
این پژوهش، در مجله "PLOS ONE" به چاپ رسید.
منبع:

1400/12/20
21:35:55
5.0 / 5
248
تگهای خبر: آزمایش , ابداع , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است